Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Podsumowanie rekolekcji 24+ w "Gościu Niedzielnym"

25 października 2012, 1:36
"Życie jest jak gobelin" - to tylko jedno z wielu stwierdzeń, które usłyszeli uczestnicy rekolekcji dla ludzi pracy i nauki "24+".

Po raz kolejny wspólnota postakademicka "Droga" zaprosiła absolwentów wyższych uczelni oraz młodzież pracującą na specjalne ćwiczenia duchowe. Z okazji przeżywanego Roku Wiary pod przewodnictwem o. Pawła Porwita, karmelity bosego, rozważano temat: "Twoja wiara – przyzwyczajenie czy pragnienie? Twoja modlitwa – zaufanie czy zamówienie?". – Rekolekcje 24+ mają analogię do rekolekcji akademickich "Na dobry początek" – wyjaśnia ks. prof. Rajmund Pietkiewicz. – Zależy nam na tym, by pokazać naszą wspólnotę osobom, które skończyły studia w tym roku i właśnie wchodzą w życie niestudenckie. W duszpasterstwach akademickich już się nie mieszczą, szukają grup, gdzie mogliby kontynuować swoją formację. Wskazujemy, że "Droga" jest tym, czego szukają.

Cały artykuł dostępny na stronie internetowego wydania "Gościa Niedzielnego" pod adresem: http://www.wroclaw.gosc.pl/doc/1337791.W-drodze-nie-ustawajcie. Zapraszamy do przeczytania!