Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Kim jesteśmy?

Poznawanie Pisma Świętego, odkrywanie i doświadczenie wspólnotowej Eucharystii, rozwój modlitwy osobistej oraz życie w relacjach z ludźmi o podobnych wartościach – to fundament formacji w naszej Wspólnocie.

Zależy nam na tym, by w świecie pełnym podziałów zachować żywą wiarę, chrześcijańską nadzieję i gorliwość misyjną pierwszych chrześcijan.

Jednym z naszych największych pragnień jest stabilna wspólnota, która będzie rozwijać się wraz z nami, pozwalając jednocześnie realizować się w powołaniu do życia rodzinnego, prowadzić czynne życie zawodowe i podejmować kolejne inicjatywy w duchu ewangelizacji.

więcej »

Warsztaty dla kobiet i mężczyzn

W czasach stawiania znaku równości między męskością a kobiecością, zacierania się różnic między płciami oraz kryzysu własnej wartości - warsztaty, które organizujemy w sposób ciekawy oraz jednoznaczny mówią o ludzkiej tożsamości oraz Planie Bożym, w który wpisane jest nasze życie.

Doceniając różnice między płciami:

  • zapraszamy mężczyzn, aby wspólnie mogli odkrywać źródło swojej siły oraz zastanowić się, jaka jest rola wierzącego mężczyzny w świecie;
  • zapraszamy kobiety, aby na nowo odkrywały piękno i wartość swojej kobiecości, która jest tak potrzebna dziś w świecie, w rodzinie, w pracy i w Kościele.

Weekend Dla Mężczyzn czy Weekend Dla Kobiet, to jednocześnie: czas pracy nad sobą, jak i czas odpoczynku oraz zawierania nowych znajomości. To przede wszystkim czas – którego na co dzień nam brakuje – na zwolnienie tempa, na dobrą zabawę, na zastanowienie się nad sobą w otoczeniu przyrody i ciekawych ludzi.

CO ZYSKASZ, KIEDY PRZYJEDZIESZ:

  • wartościowe treści, które możesz wykorzystać w rozwoju swojej osobowości i wiary;
  • kilka dobrych pomysłów na to, jak się realizować na co dzień;
  • nowe znajomości.

JAK WYGLĄDA PROGRAM?

  • bierzemy udział w spotkaniach warsztatowych opartych na Słowie Bożym;
  • dyskutujemy, rozważamy, pracujemy nad tematem głównym;
  • mamy czas dla siebie i dbamy jednocześnie o duszę i ciało!
  • dla każdej grupy są zaplanowane dodatkowe atrakcje:)

 

Kolejne Warsztaty KiM odbędą się w dniach 19 - 21 maja 2017 r.

Miejsce: dom rekolekcyjny sióstr Salezjanek w Pieszycach

Poprowadzą je: Ilona i Kuba Tarasiuk.

Temat: Porządki życiowe... czyli nie zamiataj swojej tożsamości pod dywan. Warsztaty dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą odnaleźć drogę do swojej męskości i kobiecości.

Formularz zapisów

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacji jest dostępnych pod adresem: www.kim-jestem.pl

http://www.wspolnota-droga.pl/aktualnosci/100,KiM-Warsztaty-dla-Kobiet-i-Mezczyzn-maj-2017.html

Strona warsztatów KiM na Facebooku

Droga na FB