Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie już minęło.

w Drodze do wspólnego życia – psychoterapia jako otwieranie okien

27 czerwca 2023, 19:00 - 21:30

Zapraszamy na cykl spotkań ” w Drodze do wspólnego życia”. Spotkania przyjmą formę trwającego około godzinę wykładu z możliwością zadawania pytań przez kolejne pół godziny. Odbywać się będą po wtorkowych Mszach. Podejmować będą problem kształtowania relacji prowadzącej do małżeństwa z uwzględnieniem różnych faz tego procesu, trudności i środków zaradczych. Są one adresowane przede wszystkich do tych, którzy jeszcze nie żyją w małżeństwie, a tego pragną oraz tych którzy rozeznają swą życiową drogę. Myślę jednak, że wiele z nich mogą wynieść również małżeństwa.
Prowadzić je będzie dr Aleksandra Aszkiełowicz, która napisała o sobie tak:
Psychoterapeuta systemowy w trakcie procesu certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Pedagog, doradca rodzinny, nauczyciel akademicki ze stopniem doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki związany na stałe z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu. Od 15 lat współpracuję z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu prowadząc zajęcia dydaktyczne z zakresu poradnictwa małżeńskiego, rodzinnego, wychowawczego, seksuologii z elementami edukacji seksualnej. Prywatnie pasjonatka małżeństwa, również własnego. Mama dwóch chłopców.
Terminy i tematy spotkań:
SPOTKANIE 1  25.4.2023 godz. 20.00
„NIBY NIC, A TAK TO SIĘ ZACZYNA…” CZYLI O POSZUKIWANIACH RELACJI
SPOTKANIE 2 30.5.23 godz. 20.00
„JEDNEGO SERCA… TAK MAŁO MI TRZEBA” CZYLI O RANDKOWANIU, CHODZENIU ZE SOBĄ I DOJRZEWANIU MIŁOŚCI
SPOTKANIE 3 20.6.23 godz. 20.00
„JUŻ MI NIOSĄ SUKNIĘ Z WELONEM” CZYLI O NARZECZEŃSTWIE I JEGO WYZWANIACH
SPOTKANIE 4 27.6.23 godz. 20.00
„KIEDY BÓG DRZWI ZAMYKA, TO OTWIERA OKNO” CZYLI O PSYCHOTERAPII JAKO
OTWIERANIU OKIEN
Epilogiem całego cyklu będzie spotkanie z Panią Aleksandrą Mroczko, psychologiem pracującym w oparciu o metodę  „Porozumienia bez przemocy”. Odbędzie się ono 26 września po wtorkowej Mszy. Pani Aleksandra przedstawi nam założenia tej metody i wskaże jak może ona pomóc w budowaniu relacji.
W imieniu organizatorów i prowadzących zapraszamy Was i Waszych znajomych spoza wspólnoty do uczestniczenia w tych spotkaniach.
Miejsce spotkań: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej Katedralna 4 Wrocław

Szczegóły

Data:
27 czerwca 2023
Czas:
19:00 - 21:30

Miejsce

Katedralna 4, Wrocław
Katedralna 4
Wrocław, 50-328 Polska
+ Google Map